Вручення міжнародних сертифікатів Certified SOLIDWORKS Associate студентам університету – 2021

16.09.2021. В результаті домовленостей з компанією Dassault Systémes SOLIDWORKS Corp., для студентів нашого університету з 2010 року існує можливість складати міжнародні сертифікаційні екзамени на знання методів комп’ютерного моделювання та інженерного аналізу, з можливістю отримання міжнародних сертифікатів рівня Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) та Certified SOLIDWORKS Professional (CSWP).

Dassault Systémes – компанія-розробник програмного забезпечення, що є світовим лідером в області розробки інженерного програмного забезпечення, що використовується в різних галузях промисловості, в т.ч. для авіаційної та автомобілебудівної. Система SOLIDWORKS на сьогоднішній день є де-факто промисловим стандартом у багатьох країнах та широко використовується, зокрема, на провідних промислових підприємствах України, для проєктування деталей, вузлів та машин будь-якої складності та призначення.

Наш університет активно співпрацює з компанією Dassault Systémes SOLIDWORKS Corp. з 2006 року, коли нам було надано першу грантову програму на використання цього інженерного програмного забезпечення в навчальному процесі.

Успішне впровадження програмного забезпечення SOLIDWORKS в навчальний процес університету реалізовано завдяки багаторічній співпраці з компанією «Інтерсед Україна» (intersed.kiev.ua). В цьому році, організація та проведення міжнародної сертифікації SOLIDWORKS стало можливим завдяки підтримки компанії Softico (softico.ua).

З метою поглибленої підготовки наших студентів до складання сертифікаційних екзаменів, на базі центру SOLIDWORKS нашого університету (керівник – проф. Харжевський В.О.) щорічно проводяться студентські наукові семінари, за результатами такої підготовки студенти мають можливість скласти сертифікаційні екзамени в режимі онлайн, оскільки центр має статус SOLIDWORKS Academic Certification Provider.

Приймає екзамени в автоматизованому режимі американський сертифікаційний сервер корпорації SOLIDWORKS. Міжнародний сертифікаційний екзамен SOLIDWORKS складається з 14 тестових завдань, що включає в себе ряд задач з 3D-моделювання деталей, зборок та тестові питання щодо правильного оформлення креслень.

Студенти в центрі SOLIDWORKS (3-103) під час складання сертифікаційного екзамену Certified SOLIDWORKS Associate

У 2021 році такий черговий курс навчання та сертифікація проводились для студентів факультету інженерії, транспорту та архітектури, зокрема таких спеціальностей як 131 «Прикладна механіка», 133 «Галузеве машинобудування», 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та 208 «Агроінженерія». Крім цього, вперше за 10 років, протягом яким проводиться сертифікація, міжнародні екзамени проводились також для студентів факультету інформаційних технологій, зокрема для студентів таких спеціальностей – 122 «Комп’ютерні науки», 172 «Телекомунікації та радіотехніка».

Слід відзначити, що Навчання в нашому університеті проводиться на найсучаснішій версії SOLIDWORKS 2021, причому студенти мають можливість працювати на ліцензійних версіях SOLIDWORKS не тільки в університеті, але й на домашніх комп’ютерах.

Студенти університету проходили додатковий розширений курс підготовки, що включав наступні питання:

1. Розширені можливості системи SOLIDWORKS для створення складної геометрії.

2. Опрацювання літератури, що рекомендована корпорацією SOLIDWORKS для підготовки до складання сертифікаційних екзаменів CSWA.

3. Поглиблене вивчення можливостей SOLIDWORKS у створенні креслень за вітчизняними стандартами;

4. Робота зі складними зборками;

5. Основи проектування деталей з листового металу та зварних металоконструкцій;

6. Теоретична підготовка відповідно до вимог, що пред’являються до спеціаліста рівня Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA).

В результаті проведеного навчання, ще 12 студентів університету успішно склали міжнародні сертифікаційні екзамени. Зокрема, сертифікованими спеціалістами стали наступні студенти:

Слід зазначити, що точно такі ж екзамени складають студенти у провідних університетах світу, тобто він представляє собою незалежну оцінку знань та вмінь студентів з комп’ютерного 3D-моделювання та інженерного аналізу, що визнається у світі, причому отриманий сертифікат є безтерміновим. Кожен сертифікат має унікальний номер, за яким на офіційному сайті SOLIDWORKS можна перевірити його справжність, а також QR-код. Важливо також те, що крім паперових сертифікатів, студенти отримають також запис у міжнародній базі даних сертифікованих користувачів, що дозволяє підтвердити здобутий рівень кваліфікації не тільки в Україні, але й у інших країнах світу.

Міжнародний сертифікат CSWA демонструє керівник центру SOLIDWORKS – проф. Харжевський В.О.

15 вересня, в залі засідань університету (3-207) проведено урочисте вручення сертифікатів Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) нашим студентам. Студентів привітав проректор з наукової роботи університету проф. Синюк О.М., декан факультету інженерії, транспорту та архітектури проф. Олександренко В.П., завідувач кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії доц. Мартинюк А.В., завідувач кафедри технології машинобудування Ткачук В.П., а також керівник центру SOLIDWORKS проф. Харжевський В.О.

Сертифікат SOLIDWORKS вручає проректор університету з наукової роботи проф. Синюк О.М.
Сертифікат SOLIDWORKS вручають керівник центру SOLIDWORKS проф. Харжевський В.О. та декан факультету інженерії, транспорту та архітектури Олександренко В.П.

Центр SOLIDWORKS нашого університету, за результатами роботи, є найбільшим серед закладів вищої освіти України, а сама система SOLIDWORKS впроваджена на факультеті інженерії, транспорту та архітектури у рамках наскрізної комп’ютерної підготовки студентів технічних спеціальностей в межах цілого ряду навчальних дисциплін.

Загалом, за час існування центру SOLIDWORKS в нашому університеті, вже проведено 551 офіційних сертифікаційних екзаменів та видано 478 сертифікатів. З 2010 року сертифікованими спеціалістами стали 321 студент Хмельницького національного університету, а також 71 студентів та викладачів з 13 інших вищих навчальних закладів.

Крім цього, центр SOLIDWORKS успішно співпрацює з машинобудівними підприємствами України: за час існування центру було проведено навчання та сертифікацію більше 40 співробітників промислових підприємств, центр надає платні послуги з навчання, технічної підтримки інженерного програмного забезпечення, а також проводить наукові консультації для підприємств.

Вітаємо наших студентів з успішним проходженням міжнародної сертифікації SOLIWORKS та бажаємо подальших успіхів!