Ліцензії SOLIDWORKS 2014 для студентів

На протязі 2014-2015 навчального року на факультеті інженерної механіки використовується SolidWorks Education Edition 2014/2015, що є повним аналогом комерційної версії SolidWorks 2014 Premium. Студенти та викладачі факультету інженерної механіки отримали  можливість·встановити ліцензовані версії SolidWorks 2014 на домашніх комп’ютерах.

В результаті співробітництва із всесвітньо відомою компанією Dassault Systemes SolidWorks Corp. (США-Франція), за підтримки авторизованого представника SolidWorks на території України – компанії «Інтерсед Україна» (http://intersed.kiev.ua), факультет інженерної механіки з 2010 року має право безкоштовно забезпечувати студентів найсучаснішими версіями ліцензійного програмного забезпечення SolidWorks – на сьогоднішній день для наших студентів для роботи на домашніх комп’ютерах доступна версія 2014. Для одержання ліцензії потрібно заповнити ліцензійний договір, який можна скачати із сайту центру SolidWorks факультету: http://solidworks.com.ua/files/eula.pdf.

Всього факультету інженерної механіки надано 500 ліцензій для домашніх комп’ютерів студентів та викладачів. Навчальний програмний комплекс SolidWorks 2014/2015 містить наступні модулі та підсистеми:

– SolidWorks Premium. Проектування деталей та зборок будь-якого ступеня складності та призначення, виробів з листового металу, зварених конструкцій, оснастки (прес-форми, штампи, електроди). Промисловий дизайн. Складні поверхні. Перевірка працездатності розроблених конструкцій. Випуск креслень відповідно до вимог ЄСКД. Робота з великими зборками. Пряме редагування геометрії. Проектування на основі баз знань. Експертні системи проекту. Аналіз технологічності виробів: механообробка, лиття. Створення анімацій на основі 3D-моделей. Бібліотеки стандартних виробів SolidWorks Toolbox, у т.ч. за вітчизняними стандартами. Інтерактивна документація: створення фотореалістичних зображень, WEB сторінок і анімацій на основі 3D моделей. Проектування трубопроводів. Аналіз розмірних ланцюгів в 3D-моделі зборки. Обмін даними з радіотехнічними САПР.

– SolidWorks Simulation Premium. Розрахунки на міцність конструкцій у пружній зоні. Постановка та розв’язок контактних задач. Розрахунки зборок. Визначення власних форм і частот коливань. Розрахунки конструкцій на стійкість. Розрахунки на втому. Імітація падіння. Теплові розрахунки. Нелінійні розрахунки: врахування нелінійних властивостей матеріалу, нелінійного навантаження, розрахунки нелінійних контактних задач. Аналіз втомних напружень та визначення ресурсу роботи конструкцій. Лінійна та нелінійна динаміка деформованих систем.

– SolidWorks Motion. Комплексний кінематичний та динамічний аналіз механізмів. Врахування тертя. Безумовний і умовний контакт компонентів. Демпфери. Пружини. Гравітація.

– SolidWorks Flow Simulation. Моделювання потоку рідин і газів. Різні фізичні моделі рідин і газів. Комплексний тепловий розрахунки. Гідро/газодинамічні та теплові моделі технічних пристроїв. Стаціонарний та нестаціонарний аналіз.

– SolidWorks Flow Simulation Electronic Cooling Module. Тепловий розрахунок електронних пристроїв.

– SolidWorks Flow Simulation HVAC Module. Розрахунки систем вентиляції, опалення та кондиціювання.

– SolidWorks Plastics Premium. Аналіз пролиття прес-форм з врахуванням фізичних властивостей полімерів.

– eDrawings Professional. Узгодження документів SolidWorks, робота з DWG/DXF (вимірювання, динамічний переріз, авторознесення зборок).

– SolidWorks Sustainability. Екологічна експертиза проекту.

По функціоналу навчальний програмний комплекс SolidWorks не має жодних обмежень порівняно з комерційною версією (за винятком відсутності юридичного права використання в комерційних проектах). Вартість однієї студентської ліцензії становить $150 (комерційна версія – набагато більше). Завдяки підтримці з боку авторизованого представника SolidWorks – компанії «Інтерсед Україна» – наші студенти мають можливість отримувати ці ліцензії безкоштовно.

Старости академічних груп, зібравши заповнені ліцензійні угоди зі студентів, або самі студенти повинні звернутись до керівника центру SolidWorks – доц. Харжевського В.О. (ауд. 3-103 – центр SolidWorks факультету інженерної механіки, 3-222 – кафедра машинознавства) для  одержання ліцензійного дистрибутива SolidWorks 2014 (32 і 64 біт, близько 7,5 Гбайт кожний), а також коди для установки та активації.

Отримана ліцензія може бути використана для роботи з будь-якою нижчою версією SolidWorks ( враховуючи особливості апаратної конфігурації домашнього комп’ютера) – для цього в ауд. 3-103 можна одержати дистрибутив будь-якого SolidWorks, починаючи з версії 2010.