Сертифікація–2016

На факультеті інженерної механіки проведено міжнародну сертифікацію студентів за програмою підготовки CSWA (Certified SolidWorks Associate). В результаті, 34 студенти факультету успішно склали екзамени та отримали міжнародні сертифікати. 9 грудня 2016 року відбулось урочисте вручення сертифікатів.

Відповідно до домовленостей з компанією SolidWorksCorp. (США), факультет інженерної механіки має право проводити міжнародні сертифікаційні екзамени з системи комп’ютерного моделювання та інженерного аналізу SolidWorks. Екзамени проводяться у створеному в університеті навчально-сертифікаційному центрі SolidWorks, що має офіційний статус – SolidWorks Academic Certification Provider. Центр SolidWorks факультету інженерної механіки (3-103):

З 2010 року, вже на протязі семи років, на факультеті інженерної механіки проводяться студентські наукові семінари з метою поглибленого вивчення системи SolidWorks та підготовки до складання сертифікаційних екзаменів на отримання міжнародного сертифікату – Certified SolidWorks Associate (CSWA).

Зазначимо, що навчання та міжнародна сертифікація проводяться виключно для студентів факультету інженерної механіки, оскільки студенти факультету вивчають SolidWorks в рамках програми наскрізної комп’ютерної підготовки.

Додатковий розширений курс підготовки включав наступні питання:

 1. Розширені можливості системи SolidWorks для створення складної геометрії.
 2. Опрацювання літератури, що рекомендована корпорацією SolidWorks для підготовки до складання сертифікаційних екзаменів CSWA.
 3. Поглиблене вивчення можливостей SolidWorks у створенні креслень за вітчизняними стандартами;
 4. Робота зі складними зборками;
 5. Особливості розрахунку на міцність за допомогою SolidWorks Simulation. Особливості проведення оптимізації конструкцій відповідно до проведених розрахунків на міцність;
 6. Основи проектування деталей з листового металу;
 7. Теоретична підготовка відповідно до вимог, що пред’являються до спеціаліста рівня Certified SolidWorks Associate (CSWA).

В результаті навчання, проведеного цього року, 34 студенти факультету успішно склали екзамени та отримали сертифікати CSWA міжнародного зразка.   9 грудня 2016 року було проведено урочисте вручення сертифікатів.

Міжнародний сертифікаційний езамен SolidWorks (у форматі 2016 року) складається з 14 тестових завдань, що включає в себе моделювання деталей, зборок, а також теоретичні питання щодо оформлення машинобудівних креслень. Екзамен проводиться дистанційно, в режимі on-line, приймає екзамен американський сертифікаційний сервер. Порівняно з минулим роком, тестові завдання були змінені та в багатьох випадках ускладнені. Проте, незважаючи на це, студенти загалом показали достатньо високий рівень знань та навичок.

Список студентів, що успішно склали сертифікаційні екзамени CSWA:

 1. Андреєв Олексій, Прикладна механіка
 2. Бартков Микола, Електромеханіка
 3. Бойчак Віталій, Машинобудування
 4. Вовк Тарас, Інженерна механіка
 5. Войтович Богдан, Інженерна механіка
 6. Данко Василь, Машинобудування
 7. Дунець Михайло, Інженерна механіка
 8. Єдалов Сергій, Прикладна механіка
 9. Качур Валерій, Зварювання
 10. Кедрун Володимир, Прикладна механіка
 11. Ковальов Сергій, Інженерна механіка
 12. Кривонюк Вадим, Інженерна механіка
 13. Латківський Валерій, Зварювання
 14. Лемішевський Олександр, Машинобудування
 15. Литвинов Олександр, Електромеханіка
 16. Лівецький Дмитро, Зварювання
 17. Ліщук Андрій, Машинобудування
 18. Маленький Владислав, Машинобудування
 19. Матійко Павло, Машинобудування
 20. Мельник Володимир, Інженерна механіка
 21. Підлісний Тарас, Машинобудування
 22. Плакса Олександр, Машинобудування
 23. Поліщук Андрій, Електромеханіка
 24. Розимборський Борис, Електропобутова техніка
 25. Руснак Нікіта, Машинобудування
 26. Рябець Микола, Зварювання
 27. Свинобойчук Олександр, Машинобудування
 28. Синиця Олександр, Зварювання
 29. Сковбель Віктор, Електропобутова техніка
 30. Сокальський В’ячеслав, Машинобудування
 31. Тадля Сергій, Інженерна механіка
 32. Шаманський Олександр, Прикладна механіка
 33. Шевчук Андрій, Електромеханіка
 34. Ягодін Микола, Машинобудування

Приклад сертифікату CSWA (Certified SolidWorks Associate):

За час існування центру SolidWorks, вже проведено 494 офіційних сертифікаційних екзамени та видано 400 сертифікатів. Загалом, за останні шість років сертифікованими спеціалістами стали 258 студенти факультету інженерної механіки.

Оскільки центр є Всеукраїнським, офіційна сертифікація за програмами CSWA/CSWP (базового та професійного рівнів) проводиться також для викладачів та студентів інших навчальних закладів: на сьогоднішній день таку сертифікацію проходили представники 13 вищих навчальних закладів. Крім того, центр SolidWorks активно співпрацює з машинобудівними підприємствами регіону з питань навчання та проходження курсів підвищення кваліфікації щодо автоматизації проектно-конструкторських робіт.

На факультеті інженерної механіки в навчальному процесі використовується весь спектр інженерного програмного забезпечення на базі технологій SolidWorks 2016/2017, що стало можливим завдяки співпраці факультету з компанією SolidWorks Corp. (США) та їх авторизованим представником на території України – компанією «Інтерсед Україна».

На сьогоднішній день, грунтовні знання з комп’ютерних технологій автоматизованого проектування та інженерного аналізу є необхідними для сучасних спеціалістів, оскільки саме за допомогою методів комп’ютерного моделювання проводиться проектування на провідних машинобудівних підприємствах України та світу.

Вітаємо наших студентів з успішним проходженням міжнародної сертифікації CSWA та бажаємо подальших успіхів!