Сертифікація–2018

На факультеті інженерної механіки проведено міжнародну сертифікацію студентів за програмою підготовки CSWA (Certified SolidWorks Associate). В результаті, 30 студентів факультету успішно склали екзамени та отримали міжнародні сертифікати. 25 верксня 2018 року відбулось урочисте вручення сертифікатів.

Відповідно до домовленостей з компанією SolidWorksCorp. (США), факультет інженерної механіки має право проводити міжнародні сертифікаційні екзамени з системи комп’ютерного моделювання та інженерного аналізу SolidWorks. Екзамени проводяться у створеному в університеті навчально-сертифікаційному центрі SolidWorks, що має офіційний статус – SolidWorks Academic Certification Provider. Центр SolidWorks факультету інженерної механіки (3-103):

Студенти факультету інженерної механіки вивчають SOLIDWORKS в рамках програми наскрізної комп’ютерної підготовки. Крім цього, з 2010 року, на факультеті інженерної механіки щорічно проводяться додаткові студентські наукові семінари з метою поглибленого вивчення системи SOLIDWORKS та підготовки до складання сертифікаційних екзаменів на отримання міжнародного сертифікату – Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA).

Додатковий розширений курс підготовки включав наступні питання:

 1. Розширені можливості системи SOLIDWORKS для створення складної геометрії.
 2. Опрацювання літератури, що рекомендована корпорацією SOLIDWORKS для підготовки до складання сертифікаційних екзаменів CSWA.
 3. Поглиблене вивчення можливостей SOLIDWORKS у створенні креслень за вітчизняними стандартами;
 4. Робота зі складними зборками;
 5. Основи проектування деталей з листового металу;
 6. Теоретична підготовка відповідно до вимог, що пред’являються до спеціаліста рівня Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA).

В результаті навчання, проведеного цього року, 30 студентів факультету успішно склали екзамени та отримали сертифікати CSWA міжнародного зразка. 25 вересня 2018 року було проведено урочисте вручення сертифікатів.

Міжнародний сертифікаційний екзамен SOLIDWORKS (у форматі 2018 року) складається з 14 тестових завдань, що включає в себе моделювання деталей, зборок, а також теоретичні питання щодо оформлення машинобудівних креслень. Екзамен проводиться дистанційно, в режимі on-line, приймає екзамен американський сертифікаційний сервер SOLIDWORKS Corp. За результатами проведеного екзамену, студенти загалом показали високий рівень знань та навичок.

Список студентів, що успішно склали сертифікаційні екзамени CSWA:

 1. Баришок Олександр, Прикладна механіка
 2. Білоус Костянтин, Галузеве машинобудування
 3. Галкін Владислав, Прикладна механіка
 4. Доскоч Денис, Прикладна механіка
 5. Драч Іван, Галузеве машинобудування
 6. Жвалюк Володимир, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
 7. Жеребецький Ярослав, Галузеве машинобудування
 8. Завада Дмитро, Галузеве машинобудування
 9. Кишко Владислав, Інженерна механіка
 10. Крачун Євгеній, Прикладна механіка
 11. Кушнірчук Андрій, Прикладна механіка
 12. Лопачев Олександр, Прикладна механіка
 13. Маншин Олександр, Галузеве машинобудування
 14. Маснюк Вадим, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
 15. Машталер Богдан, Прикладна механіка
 16. Мороз Сергій, Прикладна механіка
 17. Музика Вадим, Прикладна механіка
 18. Наставний Сергій, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
 19. Олеськов Олексій, Інженерна механіка
 20. Панчишин Богдан, Галузеве машинобудування
 21. Побережний Михайло, Галузеве машинобудування
 22. Поліщук Роман, Зварювання
 23. Ружицький Анатолій, Матеріалознавство
 24. Самсонович Вадим, Матеріалознавство
 25. Семенюк Анатолій, Інженерна механіка
 26. Сігеті Василь, Галузеве машинобудування
 27. Сіньковський Вадим, Інженерна механіка
 28. Ткачук Владислав, Галузеве машинобудування
 29. Фасенко Святослав, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
 30. Федак Павло, Галузеве машинобудування

Приклад сертифікату CSWA (Certified SolidWorks Associate):

За час існування центру SOLIDWORKS на факультеті інженерної механіки, вже проведено більше 500 офіційних сертифікаційних екзаменів та видано більше 400 сертифікатів. Загалом, з 2010 року сертифікованими спеціалістами стали 288 студентів факультету.

Оскільки центр є Всеукраїнським, офіційна сертифікація за програмами CSWA/CSWP (базового та професійного рівнів) проводиться також для викладачів та студентів інших навчальних закладів: на сьогоднішній день таку сертифікацію проходили представники 13 вищих навчальних закладів. Крім того, центр SOLIDWORKS активно співпрацює з машинобудівними підприємствами України з питань навчання та проходження курсів підвищення кваліфікації щодо автоматизації проектно-конструкторських робіт.

На факультеті інженерної механіки в навчальному процесі використовується весь спектр інженерного програмного забезпечення на базі технологій SOLIDWORKS, що стало можливим завдяки співпраці факультету з компанією SOLIDWORKS Corp. (США), http://solidworks.com, а також їх авторизованим представником на території України – компанією «Інтерсед Україна» (http://intersed.kiev.ua).

На сьогоднішній день, ґрунтовні знання з комп’ютерних технологій автоматизованого проектування та інженерного аналізу є необхідними для сучасних спеціалістів, оскільки саме за допомогою методів комп’ютерного моделювання проводиться проектування на провідних машинобудівних підприємствах України та світу.

Вітаємо наших студентів з успішним проходженням міжнародної сертифікації CSWA та бажаємо подальших успіхів!