Для тестування апаратної конфігурації комп’ютера, з метою визначення ефективності його роботи в CAD-системах (системах автоматизованого проектування та комп’ютерного моделювання), зокрема в системі SOLIDWORKS, використовується програма SPECviewperf.
За допомогою цієї програми можна тестувати «придатність» комп’ютера для роботи з професійними «важкими» системами 3D-моделювання, а саме: SOLIDWORKS, SIEMENS NX, CATIA, PTC CREO, 3D Studio MAX, Autodesk MAYA, професійних САПР-систем для медицини тощо.
Не кожний «ігровий» комп’ютер є оптимальним для професійної роботи, більше того – для професійної роботи рекомендується використовувати не звичайні ігрові відеокарти (Radeon, GeForce тощо), а відеокарти «професійної» серії (NVIDIA Quadro, AMD Radeon Pro тощо). А оскільки професійне обладнання коштує дорого (і для навчання його, як правило, купують рідко), актуальною задачею є тестування наявного комп’ютерного обладання з метою визначення його здатності працювати в якості професійного, оскільки сучасні ігрові відеокарти (наприклад сучасні NVIDIA RTX) можуть в багатьох випадках працювати не гірше професійних (які при цьому в декілька разів дорожчі). Результати такого тестування можуть бути також корисними при виборі апаратної конфігурації для роботи з SOLIDWORKS.
Версії програми
Для порівнняння роботи різних комп’ютерних системи пропонується провести тест у двох версіях програми:
– SPECviewperf 2020 v.3.0. Тест імітує реальну професійну роботу у SOLIDWORKS 2020. Для роботи з цим тестом, бажано, щоби відеокарта комп’ютера мала не менше 4 Гбайт відеопам’яті.
– SPECviewperf 13. Тестування можливості роботи з попередніми версіями SOLIDWORKS.
Робота з SPECviewperf 2020 v.3.0.
- Скачати програму можна за наступним посиланням.
Відповідно до ліцензійного договору, програму можна використовувати безкоштовно для некомерційного використання. Переходимо за посиланням вище, відкриється наступна сторінка:
Переконайтесь в тому, що скачуєте саме версію 2020 v.3.0 (134 Мб). Особливістю цієї версії (v.3.0) є те, що вона дозволяє скачувати окремо тести для різних САПР-систем, таким чином не потрібно буде скачувати все разом (як було в попередніх версіях, коли потрібно було закачувати файли дуже великого обсягу). Отже, далі будемо скачувати тільки тести для SOLIDWORKS.
Натиснувши на кнопку «Download the SPECviewperf 2020 v3.0 (134 MB)», переходимо на наступне вікно, в якому ставимо галочки так, як показано на рисунку нижче і натискаємо кнопку «Submit and download benchmarks».
2. Далі запускаємо скачану програму «SPECviewperf2020.3.0.exe». Якщо при запуску з’явилось вікно «ОС захистила цей ПК», нажимаємо «Докладніше» та кнопку «Виконати» (див. рис. нижче).
Далі встановлюємо програму. Після того, як установка закінчиться, з’явиться наступне вікно, в якому справа можна вибрати, які саме тести встановлювати – забираємо, як показано нижче, всі галочки, крім solidworks-07.
Тимчасова папка для скачування інсталяційних файлів може бути будь-яка (поле зверху). За замовчуванням встановлена також галочка – видалити скачані файли після встановлення програми. Далі нажимаємо на «Next», після чого відповідний тест буде скачано – обсягом до 319 Мб. Після цього, програма установки запитає, чи запускати тестову програму. Запускаємо, далі нажимаємо у вікні програми кнопку «Run» (запустити тест).
Якщо тест не запускається, необхідно знайти ярлик програми на робочому столі Windows, натиснути праву кнопку миші та вибрати пункт «Запустити з правами адміністратора» (див. рисунок нижче).
Тест триває декілька хвилин, після чого буде показано вікно з результатами:
Отже, для даного комп’ютера середня швидкодія обробки графіки в SOLIDWORKS 2020 – 157.94 кадрів у секунду (FPS).
При виборі опції «SOLIDWORKS-07» можна подивитись статистику окремо по кожному тесту та тестові картинки. На вкладці “Configuration” відображається апаратна конфігурація:
4. До студентів Хмельницького національного університету прохання – відправити результати на адресу vk.solidworks@gmail.com. Для цього попередньо сформуємо архів з результатами. Натискаємо на посилання «Manage Results» (на основному вікні, під кнопкою «RUN») – див. на рисунку нижче:
Вікно зі сформованим zip-архівом з результатами тестування відкриється автоматично:
ТЕСТУВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ SPECviewperf 13.
Крім тестування можливостей комп’ютера працювати з SOLIDWORKS 2020, для комп’ютерів, що не є новими (або відеокарта має менше 4 ГБайт відеопам’яті), бажано провести тестування з використанням більш ранньої версії програми: SPECviewperf 13, що призначена для тестування можливості роботи з попередніми версіями SOLIDWORKS. Цю версію програми можна також скачати з офіційного сайту програми.
На зазначеній сторінці шукаємо версію програми – SPECviewperf 13 (див. рисунок нижче). В даному випадку, обсяг скачування вищий (6.7 ГБайт), оскільки крім тестування SOLIDWORKS, там в стандартному комплекті поставки є також можливість провести тестування комп’ютера для роботи з іншими професійними САПР-системами. Процес встановлення цієї версії програми – аналогічний до версії 2020, як було описано вище.
Результати будуть заходитись у робочій папці програми, за замовчуванням це, наприклад, може бути: C:\SPEC\SPECgpc\SPECviewperf13. Після проведення тестування, в цій робочій папці буде створена папка з назвою «results…», наприклад «results_20220518T212108». Прохання цю папку заархівувати та також надіслати на пошту vk.solidworks@gmail.com.
Результати планується розмістити на сайті – це полегшить студентам вибір комп’ютера для роботи з SOLIDWORKS, а також встановити, з якою саме версією SOLIDWORKS працювати краще (можливо, не з самою новою).
Порівняти результати, отримані на своєму комп’ютері, з результатами, отриманими на інших системах, можна на офіційному сайті програми-тестувальника. Цікаво те, що на сайті наведені в основному результати для професійного сертифікованого обладнання, проте може цілком виявитись (і такі приклади є), коли якась модель ігрової відеокарти (нехай і потужної), виявиться для професійної роботи швидшою, ніж деяка модель професійної (і при цьому дорожчої) відеокарти. Зазначимо також, що “шкала оцінювання” у різних версіях програми – різна і не можна порівнювати між собою значення, отримані в різних версіях програми.
Тестування показує, що у різних САПР-програмах ігрові відеокарти поводять себе по-різному – може виявитись, що, наприклад, у SOLIDWORKS використання певного обладнання дає нормальні результати, проте для іншої системи, наприклад, для SIEMENS NX – падіння у швидкодії може сягати десятки разів порівняно з використанням професійних відеокарт. Тому єдиним критерієм, за яким можна прийняти рішення щодо використання певного обладнання для певної САПР-системи – це є тестування, яке у випадку використання SPECviewperf є максимально наближеним до реальних умов роботи.
В процесі тестування, програма SPECviewperf використовує ряд “важких” моделей, створених у SOLIDWORKS, зокрема наступні (фото взяті з офіційного сайта програми www.spec.org):
Причому для різних САПР-систем використовуються різні моделі, що були створені саме у цій системі, що дозволяє провести максимально реалістичне тестування комп’ютера – імітація реальної роботи з програмою на професійному рівні. Нижче наведено деякі моделі, що використовуються для тестування SIEMENS NX:
Більше детальна інформація щодо тестування та отримані результати є на офіційному сайті програми.
Центр SOLIDWORKS
Хмельницького національного університету